domafoto

17letý brankář italského klubu AC Milán Gianluigi Donnarumma, se stal hrdinou večera v utkání sobotního šlágru italské Serie A, mezi AC Milán a Juventus Turín (1:0).

Neuvěřitelný a dramatický příběh zápasu, se začal psát při neuznaném gólu hostujícího Juventusu.  Volný přímý kop hostujícího Mirala Pjaniče ve 36. minutě, skončil v síti domácích. Rozhodčí branku uznal a Juventus slavil. Domácí však protestovali a pomezní rozhodčí jim nakonec dal za pravdu, načež hlavní sudí Rizzoli branku odvolal. Naopak domácí se na San Siru mohli v 65. minutě radovat. 18letý fotbalový talent Manuel Locatelli, nikým nehlídán a neatakován, poslal balón nechytatelnou střelou od břevna za Buffonova záda a dostal Milán do vedení. Pak přišel v 83 minutě hrozivý zákrok Pjaniče na hlavu domácího hrdiny v bráně, Donnarummu. Kopačka hostujícího hráče naštěstí poranila zvětší části jen fotbalistovo ucho. Zdálo se, že mladý ochrance svatyně bude muset střídat, ale ten se naštěstí pro domácí po ráně do hlavy otřepal a pokračoval po menší pauze v zápase. Velká chvíle Gianluigiho přišla v prodloužení, když Sudí Rizzoli přidal navrch ještě pět minut. Už v šesté minutě nastavení vyslal Khedira v poslední šanci Juventusu, krásnou a přesnou střelu na bránu. Míč už, už, směroval do horní poloviny branky domácích, avšak Donnarumma předvedl neuvěřitelný zákrok a míč vyrazil, načež Rizzoli odpískal konec.

Neuznaný gól Juventusu

Gól Manuela Locatelliho na 1:0

Nešetrný faul Pjaniče na Donnarummu a fantastický zákrok golmana domácích v poslední vteřině