Vydařený večer v NHL. Palát první hvězda zápasu. Skórovali i Jaškin a Hertl | SportOne.cz

Vydařený večer v NHL. Palát první hvězda zápasu. Skórovali i Jaškin a Hertl

pal

Hned tři čeští zástupci se v pátečních přípravných zápasech zapsali mezi střelce. Ondřej Palát byl s bilancí (1+1) hlavní postavou u výhry Tampy Bay 2:1 po prodloužení nad Carolinou, Dmitrij Jaškin se jednou trefil za St. Louis při triumfu 4:1 nad Dallasem a uzdravený Tomáš Hertl podpořil vítězství San Jose 3:2 z prodloužení proti Arizoně.

Reprezentant Ondřej Palát (13:30, 3 střely, 1+1) byl vyhlášen první hvězdou u výhry Tampy Bay 2:1 z prodloužení nad Carolinou.
V řádné hrací době totiž z postu levého křídla elitní formace Lightning nejprve asistoval u otevírací trefy Tylera Johnsona ze 6. minuty a po vyrovnání domácího Jeffa Skinnera sám utkání rozhodl ve druhé minutě prodloužení. V obraně vítězů nastoupil český mladík Dominik Mašín (19:55, 2 střely) a za domácí Hurricanes poprvé po návratu z těžkého zranění naskočil forvard Andrej Nestrašil (8:39).

Útočník Dmitrij Jaškin byl s pěti střeleckými pokusy nejaktivnějším hráčem St. Louis, které si výsledkem 4:1 poradilo s Dallasem. Český reprezentant (16:23, 5 střel, 1+0) k triumfu přispěl jedním gólem, v 31. minutě zvyšoval vedení v pořadí třetí trefou Stars.

Kvůli zranění přišel o Světový pohár, hned ve svém prvním startu v přípravě NHL však byl hodně vidět a dokázal skórovat. Útočník Tomáš Hertl (21:19, 3 střely, 1+0) ve 48. minutě vyrovnával průběžné skóre duelu mezi San Jose a Arizonou na 2:2, v prodloužení pak završil obrat Sharks obránce Dylan DeMelo.

Zdroj: iDnes.cz