Thomas Müller: Amatéři, zbytečný zápas! San Marino vrací úder! Poslali mu 10 důvodu, proč hrát se San Marinem! | SportOne.cz
SportOne.cz

Thomas Müller: Amatéři, zbytečný zápas! San Marino vrací úder! Poslali mu 10 důvodu, proč hrát se San Marinem!

teri

Hvězdný útočník Bayernu Mnichov Thomas Müller po vítězství Německa na trávníku San Marina v poměru 8:0 prohlásil, že takové zápasy nemají nic společného s profesionálním fotbalem.

Reakce přišla téměř okamžitě. Müller rozzlobil tak nejen fanoušky outsidera ze San Marina, ale i ředitele pro komunikaci fotbalové reprezentace tohoto pátého nejmenšího státu světa Alana Gasperoniho.

Mluvčí sanmarinského olympijského výboru Alan Gasperoni napsal Müllerovi dopis a vytmavil v deseti trefných bodech, ve kterých fotbalistovi vysvětluje význam těchto setkání.

Navíc mu připomíná, že namísto cestování do Serravalle mohl např. ve svém luxusním domě sedět na sedačce se svou manželkou.

Drahý Thomas, tento duel ukázal, že:

1. ani proti tak slabému týmu, jako je ten náš, si nedokázal skórovat. A nevěřím, že si nebyl naštvaný, když Simoncini zmařil tvou šanci.

2. fotbal je vlastněn těmi, kteří tuto hru milují.

3. jsou zde stále lidé, kteří následují své sny a ne tvoje pravidla.

4. vy Němci se nikdy nezměníte, přičemž vás historie mohla naučit, že šikovaní není vždy zárukou vítězství.

5. Dvě stě hráčů v San Marinu, kteří fotbal hrají z jakéhokoliv důvodu, díky tomuto zápasu pochopilo, proč od nich trenéři neustále žádají, aby ze sebe vydali to nejlepší. Kdo ví – třeba ne všem se jednou poštěstí zahrát si proti mistrům světa.

6. Německá fotbalová federace i ta naše nashromáždila z televizních práv peníze, za které může stavět hřiště pro děti, podporovat školy, vytvářet bezpečnější stadiony. Řeknu ti tajemství, my v San Marinu se chystáme postavit stadion ve vesnici nazvané Acquaviva, na který by stačil tvůj 6-měsíční plat. My jsme ty peníze získali právě z takového 90-minutového zápasu.

7. země velká asi jako tvůj pozemek v Mnichově se dostala do statistik z dobrého důvodu, protože fotbalový zápas je vždy dobrým důvodem.

8. tvůj krajan Gnabry začal svou mezinárodní kariéru hattrickem.

9. několik lidí ze San Marina si zapamatuje, že máme opravdu skutečný národní tým.

10. i když si na sebe oblékneš tu nejkrásnější Adidas soupravu, vždy budeš jen někým, kdo si do sandálů obul bílé ponožky,

s láskou, tvůj Alan.