VIDEO, FOTO: Tragédie v Kolumbii. Spadlo letadlo s Brazilským fotbalovým týmem | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO, FOTO: Tragédie v Kolumbii. Spadlo letadlo s Brazilským fotbalovým týmem

sas

 
Smutná událost dnes ráno postihla celý svět. Nejen ten fotbalový. V Kolumbii se v noci na úterý zřítilo letadlo BAE 146 s 81 lidmi na palubě. Letoun přepravoval brazilský fotbalový klub Chapecoense, který cestoval na úvodní finálové utkání jihoamerického poháru Copa Sudamericana proti Atlétiku Nacional.

Na palubě bylo 72 cestujících a devět členů posádky. Stroj se zřítil v 21:30 místního času (3:30).
Kolumbijský letecký úřad oznámil, že přežilo šest osob. Náčelník policie v oblasti José Gerardio Acevedo to upřesnil. „Zachráněno bylo šest lidí, ale jeden bohužel zemřel.”. Mezi zachráněnými byli tři fotbalisté, obránce a dva gólmani. Podle starosty města La Ceja je mezi nimi jeden z fotbalistů a také brazilský sportovní novinář. Z trosek bylo zatím vyzvednuto 25 těl obětí, oznámila agentura AFP.
Letadlo zmizelo z radarů u hory El Gordo poblíž města La Unión, informoval šéf Úřadu pro civilní letectví Antioquia Alfredo Bocanegra. Podle AP stroj dopadl asi 35 km od letiště.
Je to tragédie obrovských rozměrů. Je však těžké se dostat k těm, co přežili. Reagoval Starosta La Union Hugo Botero López.
Fotbalisté FC Chapecoense. Takhle před pěti dny slavili postup. :(