Pád letadla s hráči Chapecoense údajně způsobila bizarní příčina . . . | SportOne.cz
SportOne.cz

Pád letadla s hráči Chapecoense údajně způsobila bizarní příčina . . .

chapecoense

 
Pilot havarovaného letadla s 77 lidmi na palubě, mezi nimiž byli i hráči brazilského fotbalového klubu Chapecoense, krátce před nárazem oznámil dispečerům letového provozu, že mu došlo palivo. Vyplývá to z nahrávky, kterou ve středu zveřejnila kolumbijská rozhlasová stanice W Radio.

Pilot od dispečerky žádal povolení přistát pro nedostatek paliva a „úplné selhání elektronických systémů“. Těsně před přerušením signálu pilot řekl, že letí v nadmořské výšce 2,7 kilometru.

W Radio nezveřejnilo, jakým způsobem se k nahrávce dostalo. Spekuluje se o tom, že vysílání slyšel jiný pilot, jehož letadlo se nacházelo v blízkosti místa neštěstí. Nedostatek paliva se uváděl jako možná příčina havárie již v prvních zprávách.

Poslední momenty před osudným letem:


Tragédie se odehrála v oblasti Cerro Gordo, na palubě bylo 22 hráčů týmu Chapecoense, realizační tým a vedení mužstva, jakož i dvě desítky novinářů, kteří měli informovat o finálovém zápase Jihoamerického poháru (Copa Sudamericana), obdoba Evropské ligy. Ten měli odehrát fotbalisté Chapecoense ve středu v Medellínu proti místnímu Atlético Nacional.

Kolumbijské úřady oficiálně informovaly o snížení počtu obětí z původních 75 na 71 s tím, že čtyři pasažéři na palubu letadla nakonec před jeho startem nenastoupili.