VIDEO: Fotbalový svět pomáhá Chapecoense. Kluby darují hráče, titul i peníze | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Fotbalový svět pomáhá Chapecoense. Kluby darují hráče, titul i peníze

eweew

 
Letecká tragédie, při kterém zemřela většina kádru brazilského klubu Chapecoense, vyvolala ve fotbalovém světě vlnu solidarity. Soupeři nabízejí hráče zdarma a chtějí, aby postižený tým získal titul v Jihoamerickém poháru, k jehož finále v úterý cestoval.

„Bavili jsme se, že bychom chtěli Chapecoense věnovat titul, o který měli bojovat. Ale nezáleží na nás, rozhodnout musí Jihoamerická fotbalová konfederace,“ prohlásil Mosquera
Pro fotbal je to obrovská ztráta. Vyjadřujeme Chapecoense soustrast a myslíme na rodiny tragicky zesnulých hráčů. Všichni jsme v šoku. Tady slova nestačí.“
Vedení jihoamerické federace se ještě nevyjádřilo, jestli nápad vyslyší. Podle zpravodajského webu Daily Telegraph je ovšem pravděpodobné, že bude souhlasit.
Ani fotbalisté nezapomínají na pozůstalé. Podle webu Talkingbaws jim Cristiano Ronaldo z Realu Madrid hodlá věnovat tři miliony eur.
Některé brazilské kluby už nabídly zapůjčení svých hráčů na hostování. Zároveň ve společném prohlášení vyzvaly domácí federaci, aby klubu udělila na tři roky výjimku chránící ho od sestupu.Poslední momenty před osudným pádem:

oiuds54oi

Z fotbalového týmu Chapecoense pád přežili brankář a dva obránci. Všichni stále bojují o život. Gólman Jackson Follmann přišel o nohu a možná mu budou muset amputovat i druhou, Alan Ruschel má četné zlomeniny včetně pánve a poraněnou páteř. Druhý bek Neto má zraněnou hlavu a hrudník.
Havárii při cestě na zápas do Kolumbie přežili jen tři hráči z devatenácti. Na palubě bylo celkem 77 lidí, s výjimkou šesti všichni zahynuli.
Z hráčského kádru chyběli na palubě tři fotbalisté. Z rozdílných důvodů. Syn trenéra si zapomněl pas, jeden dostal volno kvůli zranění a další kvůli rodinné oslavě. Zažívají hrozivé chvíle.

rere