slstupp

Dokonalý (ex)federální super triumf, dnes předvedly ve Světového poháru v Záhřebu, česká lyžařka Šárka Strachová a Slovenky Veronika Velez-Zuzulová společně s Petrou Vlhovou. Češka dojela na třetím místě a dosáhla svého nejlepšího výsledku v letošní sezóně Světového poháru. Porazily ji jen slovenské zmiňované závodnice. Jako první dojela do cíle v obou kolech Veronika Velez-Zuzulová. Její kolegyně Petra Vlhová přijela jako celkově stříbrná. V Chorvatsku současně skončila vítězná série Američanky Mikaely Shiffrinové, jež po chybě nedokončila 1. kolo a 13. slalomovou výhru v řadě nepřidala.

Pořadí slalomu Konečné pořadí závodu 1. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) 2:02,53 2. Petra Vlhová (SVK) +0,24 3. Šárka Strachová (CZE) +0,52 4. Frida Hansdotterová (SWE) +0,83 5. Bernadette Schildová (AUT) +1,16 6. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,91 7. Resi Stieglerová (USA) +2,02 8. Chiara Costazzová (ITA) +2,11 9. Katharina Truppeová (AUT) +2,43 10. Christina Geigerová (GER) +2,93 11. Ana Buciková (SLO) +3,00