Özil promluvil o jeho problému s Mourinhem: Řval na mně, tak jsem po něm hodil dres ať si jde hrát sam! | SportOne.cz
SportOne.cz

Özil promluvil o jeho problému s Mourinhem: Řval na mně, tak jsem po něm hodil dres ať si jde hrát sam!

tztz

Německý reprezentant a aktuální hvězda Arsenalu Londýn Mesut Özil připravuje vydat knihu o jeho fotbalovém životě. Německému deníku Bild se podařilo získat zajímavé části, ve které popisuje například o konfliktu s Jose Mourinhem nebo snahu o přestupu do konkurenční Barcelony.

Mourinho na mě řval: ‚Myslíš si, že dvě nádherné přihrávky stačí? Myslíš si, že jsi tak dobrý, že můžeš hrát na 50 procent? ‚ Pak chvíli mlčel a díval na mě těmi jeho tmavě hnědými očima.

Já jsem zíral na něj. Byli jsme jako dva boxeři v ringu před prvním kolem. Neukázal žádnou emoci, jen čekal na mou reakci a pak pokračoval. ‚Víš jak vypadáš, když jdeš do souboje? Ukážu ti to. ‚ Mourinho se postavil na špičky, ruce stáhl ke tělu a našpulil rty.

To jsem už nevydržel, začal jsem na něj křičet, ať si hraje sám a hodil jsem po něm můj dres. Řekl jsem mu, ať si ho oblékne a jde na hřiště.

Mourinho se jen zasmál a řekl: ‚Oh teď se vzdáváš? Si velký zbabělec. Co teď chceš? Jít do teplé sprchy? Dát si šampon na vlasy? Být sám? Nebo chceš ukázat svým spoluhráčům, fanouškům a mně, co dokážeš (na hřišti)?

Víš co Mesut? Jen nezačni teď plakat. Si jako malé uplakané dítě. Jdi do sprchy, nepotřebujeme tě. “

Tak jsem si vzal ručník a prošel jsem kolem něj do sprchy a neřekl jsem ani slovo. Později jsem se za svůj přístup omluvil kapitánu Sergiu Ramosovi i celému týmu.

Po MS 2010 mě oslovilo pět klubů. Manchester United, Bayern Mnichov, Real Madrid a Barcelona. V kontaktu jsem byl i s Arsenalem.

Navštívil jsem Barcelonu a byl jsem přesvědčen, že tam přestoupím. Žádný tým na světě nehrál v té době tak nádherný fotbal.

Ale absence Guardioly mě přinutila rozmyslet si to. Když jsme s agentem opět přiletěli do Barcelony, ptal jsem se ho znovu a znovu: Proč zde není trenér. On mi pořád odpověděl, že je na dovolené.

Guardiola mi nezavolal ani během následujících dní. Dokonce mi neposlal ani SMS zprávu. Kvůli tomuto přístupu Guardioly jsem se rozhodl, že nepůjdu do Barcelony.

A také proto, že v té době o mě velmi bojoval Jose Mourinho. Byl velmi přesvědčivý a upřímný. Velmi mě chtěl získat. Úplný opak Guardioly. Proto jsem se rozhodl pro Mourinha a Real Madrid.

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }