Verratti: „Neprohráli jsme vinou rozhodčího, postup Barcelony je zasloužený“ | SportOne.cz

Verratti: „Neprohráli jsme vinou rozhodčího, postup Barcelony je zasloužený“

verr

Žádnému týmu se dosud v rámci vyřazovacích bojů nepodařilo postoupit po prohře rozdílem čtyř gólů v prvním měření sil. Katalánský gigant se na prahu vyřazení ocitl poté, co v pařížském Parku princů po chladném výkonu „padl“ hladce 0:4. Ve středeční odvetě však tým Luise Enriqueho deklasoval PSG 6:1 a vedle senzačním postupu napsal neuvěřitelný příběh, který zaplní fotbalové kroniky.

Pařížané měli před odvetou v rukou postupové trumfy, jenže v Barceloně totálně vybuchly. Ustrašený výkon plný hrubých individuálních selhání znamenal, že se po výprasku 1:6 se soutěží loučí.

„Postup Barcelony je zasloužený. Soupeř nás v prvním poločase vysoce napadal, bylo těžké přihrát si a udržet míč déle v naší moci. Po přestávce jsme se zlepšili, na třetí gól jsme odpověděli zásahem Ediho (Cavaniho), který vnesl do našich řad klid. Hráči Barcelony mi tehdy řekli, že postup už je fuč … Pro momenty, které se udály v závěru, nemám vysvětlení. Dostali jsme tři góly během sedmi minut, přišli o postup, ale takový někdy bývá fotbal. Na tento zápas nikdy nezapomenu. Je to ponaučení pro nás všechny, že je třeba hrát naplno do poslední sekundy, „citoval L’Equipe slova špílmachra PSG Marca Verrattiho.

Hlavní rozhodčí Deniz Aytekin nařídil dvě kontroverzní jedenáctky ve prospěch Barcelony, na to se však Verratti nechtěl vymlouvat.

„Prohráli jsme 1:6, ale ne vinou rozhodčího. V první řadě jsme za tento krach zodpovědní my hráči, “ řekl Verrati.

Sériový francouzský šampion se po vypadnutí může soustředit na obhajobu titulu v domácí Ligue 1, ve které zaostává za lídrem AS Monaco o tři body.

„Je těžké přijmout takovou prohru. Na druhé straně je třeba férově přiznat, že jsme si o ni koledovali. Život však jde dál, o rok to zkusíme znovu. Nezbývá nám nic jiného, jen se nyní pokusit získat všechny trofeje na domácí scéně,“ přidal svůj postřeh pravý obránce Thomas Meunier.