ertzt

Další dávka zápasů zámořské hokejové soutěže NHL přinesla hned několik gólových úspěchů českých hokejistů.
Ve včerejším duelu mezi Bostonem a Philadelphií se prosadil David Pastrňák, který svým 28. gól v sezóně pomohl Medvědům k výhře 2:1.
Jaromír Jágr se v noci trefil ve druhém utkání za sebou. Tentokrát takhle parádně do sítě Tampy, která však otočila výsledek z 0:2 na 3:2 a svému diviznímu sokovi utekla o další dva body. Zápas byl rozhodnut v 58. minutě, když puk nahodil od modré čáry Andrej Šustr a Ondřej Palát tečoval puk za Reimerova záda.
Na led Arizony zavítalo New Jersey (5:4) a diváci viděli první gól už po minutě a půl, kdy Max Domi našel před odkrytou bránou českého spoluhráče Radima Vrbatu, a domácí vedli 1:0.
Calgary jede na vítězné vlně a v noci vyhrálo devátý zápas v řadě. Výrazně k tomu pomohl Michael Frolík. který u výhry 3:0 nad Winnipegem nejprve asistoval a poté sám z dorážky zvyšoval na 2:0.
Trefil se i slovenský útočník Marián Gáborík, jenž přispěl gólem k triumfu Los Angeles Kings nad lídrem soutěže z Washingtonu 4:2. Za Capitals se v utkání prosadil svým třetím gólem v sezóně Jakub Vrána.