Jste nejslabší a máte padáka! Holoubek s Požárem už netrénují Spartu! Kdo povede tým? | SportOne.cz
SportOne.cz

Jste nejslabší a máte padáka! Holoubek s Požárem už netrénují Spartu! Kdo povede tým?

hou

David Holoubek končí na střídačce A-mužstva. Na vedení prvního týmu přímo z lavičky se nadále nebude podílet ani sportovní ředitel Tomáš Požár, v zimní přestávce pověřený výkonem funkce hlavního trenéra pro jarní část sezony.

Nejsme spokojeni ani s výsledky, ani s předváděnou hrou. Tým se po vysoké porážce v Rostově nedokázal vrátit na vítěznou vlnu a nepřicházely ani známky zlepšení. O dalších krocích budeme informovat v příštích dnech,“ uvedl na webu Sparty generální ředitel klubu Adam Kotalík.

Šestatřicetiletý Holoubek bude i nadále ve Spartě pokračovat a vrací se k trénování v mládežnické akademii na Strahově. V roli sportovního ředitele zůstane i jednačtyřicetiletý Požár, který plnil roli hlavního trenéra, protože Holoubek zatím nemá potřebnou licenci.

Holoubek sice na podzim jako dočasný kouč dokázal se Spartou postoupit z prvního místa v základní skupině do druhého kola Evropské ligy, tam však Pražané po debaklu 0:4 a remíze 1:1 skončili. Dech došel týmu i v domácí soutěži, kde se doma protrápil k výhrám 1:0 nad Bohemians 1905 a Duklou, venku ale podlehl 1:3 Jablonci a naposledy v neděli 0:1 Mladé Boleslavi.

O novém trenérovi zatím vedení Sparty nerozhodlo, podle médií už ale několikrát jednalo s Pavlem Vrbou. Zájem o bývalého kouče české reprezentace, jenž v prosinci skončil v Machačkale, však údajně projevila i Plzeň, kterou Vrba dovedl ke dvěma mistrovským titulům.

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }