gabi

Křišťálovou tečku v posledním závodu sezóny, udělala pro český biatlon v závodu s hromadným startem, Gabriela Koukalová. V norském Holmenkollenu dojela druhá za vítěznou domácí Tiril Eckhoffovou. Při až devátém místě Němky Laura Dahlmeierové, to znamená druhou letošní trofej pro českou reprezentantku.

Mezi ní a Laurou Dahlmeierovou bylo v hodnocení hromadného závodu rozdíl 11 bodů. A jelikož Koukalová do cíle spěchala na druhém místě, Dahlmeierová potřebovala k udržení prvního místa dojet na třetím místě. Za čtvrté už by obě biatlonistky měly stejný počet bodů a glóbus by díky většímu počtu vítězství v hromadném závodu získala Koukalová. Jenže Dahlmeierová byla od třetího místa daleko. Znovu to v Oslu nebyl její den, třikrát kroužila po trestném kole a v posledním kole už svůj boj vzdala – dojela devátá. Koukalová tak získala už osmý malý glóbus kariéry, navíc má i jeden velký za celkové vítězství Světového poháru, který získala v minulé sezoně. „Mám v životě asi větší kliku, než bych si myslela,“ řekla Koukalová v cíli.  „Dneska to bylo extra těžké, ale motivovala mě Verča Vítková, která jela skvěle. Byl to poslední závod, chtělo to tam nechat úplně všechno.“

Výsledky posledního závodu : 1. Tiril Eckhoffová (NOR) 34:23,1 (1) 2. Gabriela Koukalová (CZE) +22,6 (1) 3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) +34,5 (2) 4. Veronika Vítková (CZE) +36,1 (2) 5. Franziska Hildebrandová (GER) +39,0 (1) 6. Mari Laukkanenová (FIN) +40,0 (2) 7. Anais Bescondová (FRA) +43,4 (3) 8. Darja Domračevová (BLR) +48,5 (2) 9. Laura Dahlmeierová (GER) +54,2 (3) 10. Julija Džimová (UKR) +57,9 (1)