„Plno řečí, ale skutek utek“ Jediný tým, který pomohl po tragédii Chapecoense byla Barcelona! | SportOne.cz
SportOne.cz

„Plno řečí, ale skutek utek“ Jediný tým, který pomohl po tragédii Chapecoense byla Barcelona!

dew

V listopadu loňského roku došlo k nešťastné letecké katastrofě, během kterého zahynulo 68 pasažérů, z tohoto počtu právě 19 lidí bylo hráči Chapecoense. Téměř čtyři měsíce po tragédii v rozhovoru pro již zmiňovanou televizní stanici vysvětlil nový prezident brazilského klubu Plinio David De Nes, že jediným evropským klubem, který pomohl tomuto brazilskému klubu i ekonomicky byla Barça.

„Jenom Barcelona byla na naší straně od první chvíle. Nikdo další z evropských velkoklubů, které Chapecoense vyjadřovaly solidaritu a slíbily pomoc, svému slovu nedostál. Pomoci se klub dočkal jen od ostatních brazilských klubů, které poslaly své hráče na hostování, aby Chapecoense mohlo nadále hrát.“

„Nabídli nám finanční prostředky a pozvali nás k dalšímu ročníku Trofeu Joan Gamper, který se odehraje v srpnu. To pro nás bude další výhodou a polovina výtěžku z utkání bude pro Chapecoense. Ihned, jak jsme se dozvěděli o nabídce odehrát tohoto utkání, tak jsme jí rychle přijali. AS Řím nám také nabídlo odehrát na jejich hřišti přátelský zápas, ale máme velmi nabitý kalendář. Hrajeme téměř tři zápasy týdně.“ prozradil nový prezident brazilského klubu Plinio David De Nes.

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }