NHL rozhodla! Olympijský hokejový turnaj bude bez hráčů z NHL! | SportOne.cz
SportOne.cz

NHL rozhodla! Olympijský hokejový turnaj bude bez hráčů z NHL!

rerztu

 
Zpráva, které se obával zejména evropský hokejový fanoušek se potvrdila! Zámořská soutěž zamítla účast hráčů NHL na olympijských hrách 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu.
Hlavním důvodem neúčasti jsou obavy klubů ze zranění hráčů. Také se lize nezamlouvá výpadek celé soutěže na 17 dní. V té době se v Americe nehraje baseballová liga a ani Americký fotbal.

Největší hvězdy světového hokeje startovaly na olympijských hrách pravidelně od Nagana v roce 1998, které se vrylo do paměti všech českých fanoušků.
Ke zlomu nedošlo ani poté, co se Mezinárodní hokejová federace rozhodla uhradit hráčům NHL cestovní náklady a pojištění.

Prohlášení NHL:

„Již v minulosti jsme avizovali, že většina klubových vlastníků je proti narušení sezóny 2017-2018 za účelem olympijské účasti některých hráčů. Byli jsme otevřeni jednáním, která by vyřešila celou problematiku věci. Uběhlo spoustu času a žádný smysluplný dialog se neuskutečnil. Místo toho Mezinárodní olympijský výbor vyjádřil názor, že účast hráčů NHL v Pekingu v roce 2022 je podmíněna účastí našich hráčů v Jižní Koreji.
Abychom předešli mylným zprávám a spekulacím, dáváme jasně na srozuměnou, že začínáme finalizovat rozpis zápasů pro příští sezónu NHL bez přestávky pro olympijské hry. Tímto považujeme celou věc za oficiálně uzavřenou“


Navzdory zamítavému stanovisku vedení NHL i majitelů klubů chce třeba ruská hvězda Alexandr Ovečkin z Washingtonu na olympiádě hrát. A majitel Capitals Ted Leonsis se v únoru nechal slyšet, že i kdyby NHL rozhodla o neuvolnění hráčů na turnaj pod pěti kruhy, on těm svým stejně bránit nebude.