VIDEO: Patrik Eliáš se v noci loučil s New Jersey Devils. Hodně emotivní chvíle | SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Patrik Eliáš se v noci loučil s New Jersey Devils. Hodně emotivní chvíle

reztzt

 
V nočním zápase mezi New Jersey Devils a New York Islanders (2:4) viděla domácí hala naposledy na ledě nejlepšího z Ďáblů Patrika Eliáše!
S týmem absolvoval poslední trénink, ale do zápasu už nenastoupil. Se slzami v očích se loučil s halou, která mu děkovala dlouhým potleskem vestoje.

Čtyřicetiletý český hokejista nejprve obkroužil čestné kolečko jako jediný hráč domácích a poté absolvoval patnáctiminutové rozbruslení. Pak se postavil na slavností vhazování a užil si emotivní rozloučení.

Po červeném koberci přišla Eliášova rodina. Manželka Petra a dcery Sophie a Kaila. Přidali se i další gratulanti. Kapitán Andy Greene, jeho zástupci Henrique i Travis Zajac.
Patrik Eliáš přišel do New Jersey v roce 1995 a v dresu Ďáblů strávil celou svou zámořskou kariéru. Výrazně se podílel na dvou triumfech ve Stanley Cupu v letech 2000 a 2003. S týmem svého srdce byl dvakrát i ve finále.
Eliáš drží klubový rekord v počtu bodů (1025), gólů (408) i asistencí (617), to vše stihl ve 1240 utkáních základní části.