Obhájci Stanleyova poháru Pittsburgh Penguins v noci vykročili za titulem výhrou nad Nashville Predators 5:3.
V úvodu finále nebyl P.K. Subbanovi uznán gól kvůli postavení mimo hru, což se zdálo jako klíčový moment a Predators se z úvodní branky radovali marně. V závěru první třetiny navíc inkasovali během necelých pěti minut tři góly, když se nejprve v přesilové hře 5 na 3 prosadil Jevgenij Malkin a poté při hře pět na pět Conor Sheary s Nickem Boninem.
Penguins mířili za vítězstvím, jenže poté byli 37 minut a 9 sekund bez střely na bránu, na což tvrdě doplatili a o tříbrankový náskok přišli. Obrovskou blamáž ovšem dokázal Pittsburgh odvrátit, když téměř dvě třetiny bez střely ukončil rozhodujícím gólem Jake Guentzel a výhru poté zpečetil do odkryté brány Nick Bonino.
Druhé utkání je na programu v noci ze středy na čtvrtek od 2:00, výhodu domácího prostředí bude mít opět Pittsburgh.

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }