pll Twitter FCVP

Fotbalová Plzeň si v této sezóně prestižní Ligu mistrů nezahraje. V odvetě 3. předkola podlehla FCS Bukurešť vysoko 1:4 a nadějná remíza 2:2 z Rumunska přišla vniveč. Viktoria tím přišla o lákavý bonus 148 miliónů korun. Stále má však naději na účast v Evropské lize, musí však zvládnout play off této soutěže, kam se po vyřazení kvalifikovala.

Bohužel, dnes to červenomodří nezvládli a do základní skupiny Ligy mistrů se v aktuální sezóně nepodívají. Druhé utkání třetího předkola začala lépe Steaua, která šla v první půli po krásně ráně z přímého kopu do vedení 1:0, domácí ale dokázali zabojovat a v 65. minutě převážili misku vah na svoji stranu. Na gólovou ránu Michaela Krmenčíka ale dokázali hosté rychle zareagovat. Mezi 70. a 80. minutou utkání vstřelili tři góly postupně Filipe Teixeira, Florin Tănase a z penalty také Denis Alibec, kteří tak rozhodli o konečném zúčtování. Steaua se může radovat z postupu do play-off, na Plzeň zbývá boj o skupinu v Evropské lize.