rščšč

V Örebro dnes vstoupila česká hokejová reprezentace do série Euro Hockey Tour a hned první zápas si užila samotného Mistra světa!
Velmi svižná první třetina přinesla nejen pohledný hokej, ale také dva góly. Za český tým se o něj postaral Jakub Nakládal, po němž vzápětí srovnával za Švédy Dennis Everberg. Za stavu 1:1 se šlo do třetiny druhé.
Prostřední perioda byla dvojnásobně bohatší na góly. Ale i po ní svítil na kostce nerozhodný stav. Znovu to byli naši, kdo se jako první ujal vedení. Ve 22. minutě Michal Birner vyhnal všechny pavouky z horního koutu Enrothovy brány. Poté se o slovo dvěma brankami přihlásili domácí. Nejprve srovnal na 2:2 šikovnou tečí Oscar Möller, jehož trefu za pár minut podpořil dalším přesným zásahem Joakim Lindström. Ani Švédům však náskok nevydržel dlouho. Mohla za to přesilovková trefa Lukáše Radila.
Poslední dvacetiminutovka tedy slibovala skvělou podívanou. Byli to však domácí, kdo se tentokrát ujal vedení. Ve 49. minutě zakončoval parádní kombinaci Švédska Dick Axelsson, který následně v 58. minutě, rovněž v přesilové hře, pečetil po další nádherné souhře svého celku výhru Seveřanů v poměru 5:3.