VIDEO: Nádhera! Snowboardistka Eva Samkova si dojela na OH po fantastickém závěru pro bronzovou medaili – SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Nádhera! Snowboardistka Eva Samkova si dojela na OH po fantastickém závěru pro bronzovou medaili

Česká snowboardistka Eva Samková vybojovala v olympijském závodu skvělou bronzovou medaili. V průběhu celé akce, však naše závodnice prokazovala že měla i na obhajobu svého zlata ze Soči, když v Pchjongčchangu ovládla kvalifikaci i semifinále. 

Začátek finálového závodu ale Evě Samkové, startující v červeném rozlišováku v kombinaci se žlutými kalhotami nevyšel, když se propadla až na poslední místo a těžko si hledala cestu do čela. Nakonec ale českou závodnici podržel tradičně skvělý závěr, ve kterém získala bronz po divokém finiši a velkém boji se soupeřkami. Zlato vybojovala Italka Michela Moioliová, stříbrná skončila Francouzka Julia Pereirová.

„Dala jsem tomu maximum, ale mezi lidmi jsem nemohla jet čistě, jak jsem chtěla. Jsem ráda, že jsem to narvala v cílové rovince. Dlouho jsem tomu nevěřila, bála jsem se, že bude fotofiniš a že mě přehodí,“ řekla Samková. V cíli se proto upínala k výsledkové tabuli. „Říkala jsem si, že počkám, počkám, a když se to ukázalo poněkolikátý, tak jsem si říkala: Jo, to asi vyšlo,“ uvedla a začala v cílovém prostoru slavit.

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }