VIDEO Fantázia! Biatlonistka Kuzminová vybojovala na OH prvé zlato pre Slovensko | SportOne.cz

nastt

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová získala s náskokom 18,8 sekundy zlatú medailu v sobotňajších pretekoch na 12,5 km s hromadným štartom na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike.

Na 12,5 kilometra dlhej trati zdolala striebornú Bielorusku Darju Domračevovú o 18,8 sekundy a Nórku Tiril Eckhoffovú o 27,7. V záverečnej streľbe stojmo mierila 33-ročná Kuzminová na svoje tretie olympijské zlato v kariére i na piedestál najúspešnejšej biatlonistky v histórii ZOH. Na medzičase pred streľbou už viedla o 50,3 sekundy, úplne záverečný terč pri veľmi dlhom mierení síce netrafila, no vybehla na trať ako prvá, Domračevová za ňou zaostávala o 24,7 sekundy a bolo už viac-menej jasné, že Kuzminová si už zlato nenechá vziať.