VIDEO: Senzace! Ester Ledecká šokovala lyžařský svět, stala se olympijskou vítězkou v Super- G – SportOne.cz
SportOne.cz

VIDEO: Senzace! Ester Ledecká šokovala lyžařský svět, stala se olympijskou vítězkou v Super- G

Neuvěřitelná zpráva přichází z olympijských svahů v Pchjongčchangu! Dvaadvacetiletá česká závodnice Ester Ledecká šokovala na zimních hrách vítězstvím v superobřím slalomu. Vyhrála o setinu sekundy před obhájkyní zlata Rakušankou Annou Veithovou, bronz putuje do Lichtenštejnska zásluhou Tiny Weiratherové. Po nečekaném triumfu české obojživelnice je tak medailová sbírka české výpravy kompletní! Ledecká přidala zlato k dosavadním dvěma stříbrům a dvěma bronzům. 

Po dojetí do cíle naše lyžařka jen nevěřícně sledovala světelnou tabuli, kde její jméno svítilo na prvním místě. Bylo na ní znát, že nemůže věřit vlastním očím. Nebyla ale sama. Češka startovala až s číslem 26, takže favoritky, které držely medailové pozice, už v podstatě jen čekaly, až zbytek startovního pole dojede. Ledecká se vítězstvím postarala o největší úspěch v historii českého sjezdového lyžování. Na olympijských hrách dosud získaly bronzové medaile Olga Charvátová Křížová ve sjezdu v Sarajevu 1984 a Šárka Strachová ve slalomu ve Vancouveru 2010.

 „To snad není možné! Když jsem projela cílem a viděla to, říkala jsem si, že to musí být nějaká chyba. Změní ten čas ještě? Nebo jsem minula branku?“ líčila s úžasem Ledecká.

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }