hokej

Česká hokejová reprezentace vyhrála na olympijském turnaji i třetí zápas ze tří a po dnešním vítězství 4:1 nad Švýcarskem ovládla svou skupinu a postupuje přímo do středečního čtvrtfinále. Češi se tak na rozdíl od svého budoucího soupeře vyhnou úternímu předkolu a ušetří síly.

Českému týmu nešlo, kromě některých zbytečných vyloučení v zápase moc vytknout. U našich bylo vidět nasazení, bojovnost v soubojích, ochota chodit do předbrankového prostoru. A potvrzují se slova trenéra Jandače, která vyřkl po nominaci, že tento tým bude silný v defenzivě. Za stavu 2:1 pro Čechy už Švýcaři hráli o všechno a už tři minuty před koncem v touze za vyrovnáním odvolali gólmana, ale všechna předchozí oslabení jako by byla pro tuto situaci ideálním tréninkem. A tak Červenka v předposlední minutě definitivně rozhodl, aby výsledek ještě čtvrtou trefou stvrdil Řepík.