russ

Německý sen o hokejové zlaté medaili z olympijských her nakonec utnuli až ve finálovém prodloužení Olympijští sportovci z Ruska.

Olympijští Rusové tak potvrdili pozici favorita zápasu a největšího aspiranta na olympijské zlato a zvítězili nad fantastickým výběrem z Německa 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól vsítil při početní výhodě Kirill Kaprizov, který dostal nabito na pravý kruh a dělovou ranou vymetl šibenici německé branky. Všechno mohlo být ovšem jinak, kdyby neuvěřitelně hrající němečtí hráči dokázali udržet ještě dvě minuty před koncem vedení 3:2 a to dokonce  v početní výhodě!  To všechno ale Němcům nestačilo, což Rusové potrestali a berou nejcennější olympijský kov. Velkou zásluhu na dnešním vítězství Rusů mají Kaprizov s Gusevem, oba zaznamenali čtyři kanadské body. I tak ale zaslouží německý hokejový výběr za předvedený výkon na zimních hrách absolutorium.

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }