jakub

Velkou českou radost zažili při motocyklové Velké ceně v Brně domácí fanoušci. Český jezdec se po 11 letech postavil na stupně vítězů. Z pole position startující Jakub Kornfeil dojel třetí v závodě Moto3, když se do poslední chvíle rval o vítězství. Pro 25letého českého jezdce je to čtvrté pódium kariéry v mistrovství světa.

Šest kol před cílem se Kornfeil chytře protáhl skupinkou  do předních a pozic a jel třetí za Němcem Öttlem a di Giannantoniem. Když si po chvíli vybojoval pozici lídra závodu, diváci na Masarykově okruhu byli ve velké euforii. Do posledního kola vjížděl Kornfeil ještě v čele, pak se přes něj přehnal ale tandem di Giannantonio a Canet, ale český závodník vytoužené stupně vítězů udržel. Grand Prix

Moto 3 (18 kol) 1. di Giannantonio (Itálie, Honda) 39:09,124 2. Canet (Španělsko, Honda) +0,112 3. Kornfeil (ČR, KTM) +0,339 4. Bastianini (Itálie, Honda) +0,560 5. Rodrigo (Argentina, KTM) +0,771 6. Bezzecchi (Itálie, KTM) +0,896 —– 24. Salač (ČR, KTM) +41,511

.category-bleskovky .featured-image { display: none; }